Często zadawane pytania

Czy jest u Państwa parking ?
Tak, na miejscu są miejsca parkingowe dla gości Dolistowia.

Czy można wypożyczyć rower/narty/sanki ?
Na dzień dzisiejszy w Dolistowiu mamy jedynie sanki dla dzieci. W pobliżu, kilka domów od nas znajduje się wypożyczalnia rowerów.

Co jest w wyposażeniu pokoju/domku ? Czy są ręczniki, kubki, pościel ?
W pokoju są: na małżeńskich łóżkach duża kołdra (220×240 cm), dwie duże poduszki i pościel na nie, na pojedynczych łóżkach – mała kołdra, jedna poduszka i pościel na nie, kapy na łóżkach oraz ręczniki (duży i mały na osobę), suszarka do włosów w pokoju. W łazience: papier toaletowy, mydełko w płynie, ręcznik. Zimą pokoje są ogrzewane przez gospodarzy (regulacja temperatury na kaloryferach).

W domku są: na małżeńskich łóżkach duża kołdra (220×240 cm), dwie duże poduszki i pościel na nie, na pojedynczych łóżkach – mała kołdra, jedna poduszka i pościel na nie, ponadto ręczniki (mały i duży na osobę), w łazience: mydełko w płynie, suszarka do włosów, papier toaletowy, w kuchni: garnki, patelnie, talerze, kubki, sztućce, kafeterka do kawy oraz zaparzacz, czajnik do herbaty elektryczny oraz na gaz, czajnik do zaparzania herbaty, filiżanki, ręcznik i ściereczka do naczyń oraz gąbki do mycia i płyn.

Czy jest drewno do kominka ?
Tak, drewno lub/i brykiet do kominka są przygotowywane regularnie dla mieszkańców domków i  nie pobieramy za nie żadnych opłat.

Czy węgiel na grilla należy zakupić ?
Tak, węgiel drzewny (bieszczadzki buk) można zakupić w lokalnym sklepie (spożywczym) lub na stacji paliw (najbliższa w Smoliniku, 5 km od nas). Węgiel pakowany jest w poręczne, papierowe worki.

Czy można płacić kartą?
Na chwilę obecną nie. Podejmujemy wszelkie starania, aby od majówki taka usługa była dla Państwa dostępna.

Jak daleko jest do najbliższego sklepu oraz restauracji?
Niecałe 500 m od naszego domu znajduje się maleńki, kameralny sklepik (płatność w nim jedynie gotówką). Natomiast 10 km od nas w Lutowiskach znajdują się dwa dobrze wyposażone sklepy spożywcze, gdzie można płacić kartą płatniczą. Restauracje: najbliższa za rzeką około pół kilometra od nas – Pensjonat Caryńska, 5 km od nas w Smolniku Wilcza Jama, w Lutowiskach trzy restauracje. Kolejne znajdują się w Wetlinie, Smereku, Cisnej, w Mucznym.

O której najpóźniej jest wymeldowanie?
Doba noclegowa rozpoczyna się o godzinie 15 w dniu przyjazdu a kończy o godzinie 11 w dniu wyjazdu. Istnieje możliwość wydłużenia pobytu lub wcześniejszy przyjazd. Jednak związane jest to z koniecznością dokupienia dodatkowej doby noclegowej – wg cennika.

Czy można do pokoju przyjechać ze zwierzęciem?
W pokojach nie ma możliwości zakwaterowania ze zwierzętami. Natomiast do domku jest możliwość przyjazdu ze zwierzętami: koty, psy, chomiki itp. Należy ten fakt jedynie wcześniej zgłosić a na miejscu sprzątać po swoich przyjaciołach. Proszę też pamiętać, że mieszkamy w Otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego a w samym Parku (nie w Otulinie) istnieje zakaz spacerowania ze zwierzętami. Planując więc przyjazd do nas, który zakończy się zamknięciem Waszego „pupila” w domku, warto wcześniej o tym pomyśleć i nawet rozważyć zostawienie zwierząt u bliskich albo w psim hotelu jeśli taki jest w Państwa okolicy. My sami choć mieszkają z nami psy i koty niestety nie sprawujemy opieki nad zwierzętami naszych gości. Teren gospodarstwa jest terenem otwartym.

Czy w pokojach znajdują się łazienki z toaletami?
W domu gospodarzy nie ma łazienek w pokojach. Jedna jest zaraz obok pokojów, druga na parterze. W sumie na 3 pokoje (razem średnio 6 os) przypadają 2 łazienki.

Czy oferujecie Państwo wyżywienie ?
Nie oferujemy wyżywienia jednak w domkach oraz w domu gospodarzy (zakwaterowanie w pokojach) znajdują się kompleksowo wyposażone kuchnie umożliwiające samodzielne przygotowywanie posiłków. Na terenie Dolistowia jest możliwość rozpalenia ogniska oraz grilla. Ponadto z chęcią polecimy okoliczne restauracje oraz firmę kateringową www.smakiagatki.pl, która dowozi posiłki do Dolistowia lub w uzgodnione miejsce.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt emailowy na dolistowie@dolistowie.pl .