Często zadawane pytania

Nie oferujemy wyżywienia jednak domkach  znajdują się kompleksowo wyposażone kuchnie umożliwiające samodzielne przygotowywanie posiłków. Na terenie Dolistowia jest możliwość rozpalenia ogniska oraz grilla. Ponadto z chęcią polecimy okoliczne restauracje oraz lokalną firmę kateringową https://www.facebook.com/DostawaNaZamowienie (bardzo smaczna kuchnia regionalna domowa oraz posiłki wege), którą dowozi posiłki do Dolistowia lub w uzgodnione miejcie.

Do domku jest możliwość przyjazdu ze zwierzętami: koty, psy itp. Należy ten fakt jedynie wcześniej zgłosić oraz na miejscu sprzątać po swoich przyjaciołach. Nasze Dolistowie mieści się  w Otulinie Parku Narodowego a więc wszędzie dookoła można swobodnie spacerować z psami. Po drugiej stronie szosy jest długie pasmo Otrytu z Chatą Socjologa pod szczytem góry. W naszej wsi jest też wiele “stokówek” czyli wielokilometrowych dróg leśnych gdzie nie ma problemu z chodzeniem ze zwierzętami.  Natomiast Połoniny i najbardziej znane szczyty znajdują się w Parku Narodowym gdzie obowiązuje zakaz wprowadzania psów bez względu na miejsce zakwaterowania czy mieszkania właścicieli psów. My sami chętnie polecimy wiele ciekawych i pięknych miejsc do wędrówek z psem poza Parkiem. Posiadamy tę wiedzę, ponieważ sami wiele wędrujemy od lat z naszymi psami.  Proszę też pamiętać, że teren gospodarstwa jest terenem otwartym. My sami choć mieszkają z nami 2 psy i 12 kotów 🙂 niestety nie sprawujemy opieki nad zwierzętami naszych gości. Planując więc przyjazd do nas, który zakończy się zamknięciem Państwa “pupila” w domku, warto wcześniej o tym pomyśleć i nawet rozważyć zostawienie zwierząt u bliskich albo w psim hotelu jeśli taki jest w Państwa okolicy.

10km od nas w Lutowiskach znajdują się dwa dobrze wyposażone sklepy spożywcze, gdzie można płacić kartą płatniczą. Kolejny sklepik znajduje się w Chmielu ok 3km (czynny tylko w sezonie). Restauracje: najbliższa za rzeką około pół kilometra od nas – Pensjonat Caryńska, 5 km od nas w Smolniku Wilcza Jama, w Lutowiskach trzy restauracje. Kolejne znajdują się w Wetlinie, Smereku, Cisnej, w Mucznym.

Doba noclegowa rozpoczyna się o godzinie 16 w dniu przyjazdu a kończy o godzinie 11 w dniu wyjazdu. Istnieje możliwość wydłużenia pobytu lub wcześniejszy przyjazd (prosimy o kontakt w tej kwestii, ustalamy indywidualnie). Jeśli doba przyjazdu lub wyjazdu za bardzo różni się od oficjalnej godziny zameldowania lub wymeldowania, wówczas należy dokupić dodatkową dobę noclegową wg cennika.

Tak, na miejscu są miejsca parkingowe dla gości Dolistowia.

W domkach są: na małżeńskich łóżkach duża kołdra (220×240 cm), dwie duże poduszki i pościel na nie, na pojedynczych łóżkach – mała kołdra, jedna poduszka i pościel na nie, ponadto ręczniki (mały i duży na osobę), w łazience: pralka automatyczna, proszek do prania, mydełko w płynie, suszarka do włosów, papier toaletowy, w kuchni: garnki, patelnie, talerze, kubki, sztućce, kafeterka do kawy oraz zaparzacz, czajnik do herbaty elektryczny oraz na gaz, czajnik do zaparzania herbaty, filiżanki, ręcznik i ściereczka do naczyń oraz gąbki do mycia i płyn.

Tak, drewno do kominka jest gotowane w/obok domku bez dodatkowych opłat.

Na dzień dzisiejszy w Dolistowiu mamy jedynie sanki dla dzieci. W pobliżu, kilka domów od nas znajduje się wypożyczalnia rowerów. Biegówki, rakiety śnieżne można wypożyczyć w Lutowiskach http://aktywnebieszczady.pl/narciarstwo-biegowe/oferta/ lub w Muczne, gdzie znajdują się trasy biegowe http://muczne-biegowki.pl/trasy

Tak, węgieł drzewny (bieszczadzki buk) można zakupić w lokalnym sklepie (spożywczym) lub na stacji paliw w papierowych workach.

Na chwilę obecną nie. Podejmujemy wszelkie starania, aby od wakacji taka usługa była dla Państwa dostępna.

W domkach źródłem ciepła jest żeliwna koza (o dużej mocy) (palenie drewnem w kozę przez gości), natomiast woda jest podgrzewana w elektrycznym bojlerze automatycznie. Drewno do kominka jest przygotowane w/obok domku przez gospodarza bez dodatkowych opłat.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt na dolistowie@dolistowie.pl Chętnie odpowiemy