Często zadawane pytania


Zarezerwuj do końca listopada pobyt w 2023 r. w starej cenie

Zniżka na wszystkie pobyty w 2023 r.zarezerwowane do końca listopada 2022 r. *dot. i świąt oraz długich weekendów Szczegóły TUTAJ

Treść:

1) Czy oferujecie Państwo wyżywienie ?
2) Czy można do domku/apartamentu przyjechać ze zwierzęciem?
3) Jak daleko jest do najbliższego sklepu oraz restauracji?
4) O której najpóźniej jest wymeldowanie?
5) Czy jest u Państwa parking ?
6) Co jest w wyposażeniu apartamentu/domku ? Czy są ręczniki, kubki, pościel ?
7) Czy jest drewno do kominka ?
8) Czy można wypożyczyć rower/narty/sanki ?
9) Czy węgiel na grilla należy zakupić ?
10) Czy można płacić kartą?
11) W jaki sposób jest zabezpieczone ogrzewanie pokojów / domków oraz dostawa wody ciepłej ?
12) Czy obecnie ze względu na bliskość z Ukrainą są w tym rejonie jakieś utrudnienia? Jest bezpiecznie?


1) Czy oferujecie Państwo wyżywienie ?

Nie oferujemy wyżywienia jednak domkach oraz w apartamencie  znajdują się kompleksowo wyposażone kuchnie umożliwiające samodzielne przygotowywanie posiłków. Na terenie Dolistowia jest możliwość rozpalenia ogniska oraz grilla. Ponadto z chęcią polecimy okoliczne restauracje oraz firmę kateringową www.smakiagatki.pl, którą dowozi posiłki do Dolistowia lub w uzgodnione miejcie.


2) Czy można do domku/apartamentu przyjechać ze zwierzęciem?

Do domku oraz apartamentu jest możliwość przyjazdu ze zwierzętami: koty, psy itp. Należy ten fakt jedynie wcześniej zgłosić oraz na miejscu sprzątać po swoich przyjaciołach. Nasze Dolistowie mieści się  w Otulinie Parku Narodowego a więc wszędzie dookoła można swobodnie spacerować z psami. Po drugiej stronie szosy jest długie pasmo Otrytu z Chatą Socjologa pod szczytem góry. W naszej wsi jest też wiele „stokówek” czyli wielokilometrowych dróg leśnych gdzie nie ma problemu z chodzeniem ze zwierzętami.  Natomiast Połoniny i najbardziej znane szczyty znajdują się w Parku Narodowym gdzie obowiązuje zakaz wprowadzania psów bez względu na miejsce zakwaterowania czy mieszkania właścicieli psów. My sami chętnie polecimy wiele ciekawych i pięknych miejsc do wędrówek z psem poza Parkiem. Posiadamy tę wiedzę, ponieważ sami wiele wędrujemy od lat z naszymi psami.  Proszę też pamiętać, że teren gospodarstwa jest terenem otwartym. My sami choć mieszkają z nami 2 psy i 4 koty niestety nie sprawujemy opieki nad zwierzętami naszych gości. Planując więc przyjazd do nas, który zakończy się zamknięciem Państwa „pupila” w domku, warto wcześniej o tym pomyśleć i nawet rozważyć zostawienie zwierząt u bliskich albo w psim hotelu jeśli taki jest w Państwa okolicy.


3) Jak daleko jest do najbliższego sklepu oraz restauracji?

Niecałe 500 m od naszego domu znajduje się maleńki, kameralny sklepik (płatność w nim jedynie gotówką). Natomiast 10 km od nas w Lutowiskach znajdują się dwa dobrze wyposażone sklepy spożywcze, gdzie można płacić kartą płatniczą. Restauracje: najbliższa za rzeką około pół kilometra od nas – Pensjonat Caryńska, 5 km od nas w Smolniku Wilcza Jama, w Lutowiskach trzy restauracje. Kolejne znajdują się w Wetlinie, Smereku, Cisnej, w Mucznym.


4) O której najpóźniej jest wymeldowanie?

Doba noclegowa rozpoczyna się o godzinie 16 w dniu przyjazdu a kończy o godzinie 11 w dniu wyjazdu. Jeśli chcą Państwo wydłużyć pobyt, wówczas należy dokupić dodatkową dobę noclegową wg cennika. W szczególnych przypadkach (jeśli nie ma konieczności natychmiastowego sprzątania i przyjazdu nowych gości tego samego dnia), jest możliwość wyjechania później, niż o godzinie 11. Taka możliwość ustalana jest za każdym razem indywidualnie.


5) Czy jest u Państwa parking ?

Tak, na miejscu są miejsca parkingowe dla gości Dolistowia.


6) Co jest w wyposażeniu apartamentu/domku ? Czy są ręczniki, kubki, pościel ?

W apartamencie i w domkach są: na małżeńskich łóżkach duża kołdra (220×240 cm), dwie duże poduszki i pościel na nie, na pojedynczych łóżkach – mała kołdra, jedna poduszka i pościel na nie, ponadto ręczniki (mały i duży na osobę), w łazience: mydełko w płynie, suszarka do włosów, papier toaletowy, w kuchni: garnki, patelnie, talerze, kubki, sztućce, kafeterka do kawy oraz zaparzacz, czajnik do herbaty elektryczny oraz na gaz, czajnik do zaparzania herbaty, filiżanki, ręcznik i ściereczki do naczyń oraz gąbki do mycia i płyn. W łazienkach są pralki i niewielka ilość proszku do prania na powitanie. Od czerwca 2020r. w domkach są nowe, duże i mamy nadzieję wygodne kanapy (z funkcją spania).


7) Czy jest drewno do kominka ?

Tak, drewno do kominka jest przygotowane obok domku  – bez dodatkowych opłat.


8) Czy można wypożyczyć rower/narty/sanki ?

Na dzień dzisiejszy w Dolistowiu mamy jedynie sanki dla dzieci. W pobliżu, kilka domów od nas znajduje się wypożyczalnia rowerów.


9) Czy węgiel na grilla należy zakupić ?

Tak, w węgiel drzewny należy się zaopatrzyć. Jeśli natomiast preferują Państwo grilowanie potraw na drewnie, to jest przygotowane przy domkach.


10) Czy można płacić kartą?

Na chwilę obecną nie. Podejmujemy wszelkie starania, aby od wakacji taka usługa była dla Państwa dostępna. Obecnie możliwe są formy płatności takie jak przelew tradycyjny oraz gotówka.


11) W jaki sposób jest zabezpieczone ogrzewanie pokojów / domków oraz dostawa wody ciepłej ?

Zimą pokoje w apartamencie są ogrzewane przez gospodarzy (kotłownia) – regulacja temperatury na kaloryferach w pokojach przez gości. Ciepła woda jest ogrzewana także centralnie (kotłownia). W domkach źródłem ciepła jest żeliwna koza (o dużej mocy) (palenie drewnem w kozie przez gości), natomiast woda jest podgrzewana w elektrycznym bojlerze automatycznie. Drewno do kominka jest przygotowane w/obok domku przez gospodarzy bez dodatkowych opłat. W zimne dni na powitanie naszych gości rozpalamy w kominkach.


12) Czy obecnie ze względu na bliskość z Ukrainą są w tym rejonie jakieś utrudnienia? Jest bezpiecznie?

Jako właściciele i mieszkańcy Gwiezdnego Dolistowia oraz miłośnicy naszych pięknych Bieszczadów chcemy odpowiedzieć na pojawiające się niekiedy pytania związane z bezpieczeństwem w naszym regionie. Niepokój niektórych osób wynika z trwającej wojny na Ukrainie a z racji naszego geograficznego położenia dla wielu osób strach wydaje się być uzasadniony.
Chcemy zapewnić wszystkich, że żyjemy w Bieszczadach jak wcześniej wg pór roku. To zjawiska przyrodnicze determinują nasze życie a nie zewnętrzna polityka. Na początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie udzielaliśmy schronienia kobietom i dzieciom ze wschodu, ale obecnie w całości nasze gospodarstwo wynajmowane jest gościom, którzy chcą wypocząć w pięknych górach.
Turystyka i astroturystyka to fundament naszego bytu. Dlatego zależy nam abyście nie rezygnowali z pobytów u nas bo i z naszej perspektywy nie ma powodów aby to robić. Zapewniamy, że zarówno w naszej gminie jak i okolicznych wsiach panuje całkowity spokój i nie ma żadnych powodów do obaw. Zaś sama dzika przyroda, która tu występuje emanuje takim też spokojem, który zachęca do przyjazdu tutaj i relaksu.
My sami staramy się zapewnić naszym gościom komfort w domkach i apartamencie, urokliwe miejsca wypoczynku w naszym gospodarstwie i niezapomniane wspomnienia z nocnych pokazów nieba. Pracujemy jak dotąd bez zmian i cieszymy się na Wasz przyjazd do Gwiezdnego Dolistowia. Naprawdę warto. Zapraszamy z całego serca.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt na dolistowie@dolistowie.pl Chętnie odpowiemy